• Σπορ
  • Νίκησε την ΑΕΛ, παρέμεινε πρώτος ο Απόλλων, Ανόρθωση - ΑΕΚ 1-1

Forum Athletic Dept

Νίκησε την ΑΕΛ, παρέμεινε πρώτος ο Απόλλων, Ανόρθωση - ΑΕΚ 1-1

Με 0- 2 υπέρ του Απόλλωνα έληξε ο αγώνας με την ΑΕΛ στο Τσίρειο, στο πλαίσιο τηςς 6ης αγωνιστικής της Β` φάσης του Παγκύπριου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου στον Α` όμιλο.

Τα γκολ έβαλαν για τον Απόλλωνα στο 57’ ο Φώτης Παπουλλής και στο 76’ Ο Χέκτορ Γιούστερ.

Με ισοπαλία 1-1 έληξε ο αγώνας Ανόρθωσης - ΑΕΚ

Ισόπαλος έληξε ο αγώνας Ανόρθωσης - ΑΕΚ με 1-1, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Β` φάσης του Παγκύπριου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου στον Α` όμιλο.

Σύμφωνα με την ΚΟΠ Ανόρθωση και ΑΕΚ εξήλθαν ισόπαλοι 1-1 και μεταξύ τους διαφορά των τριών βαθμών παρέμεινε, με την Ανόρθωση να είναι στους 65 και η ΑΕΚ στουε 62'.

Ο Μόισοφ άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και ο Ντούρις ισοφάρισε σε 1-1 στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου.

Μεγάλη νίκη για Δόξα έναντι του Ολυμπιακού με 5 – 0

Μεγάλη νίκη 5-0 πέτυχε η Δόξα Κατωκοπιάς έναντι του Ολυμπιακού στον αγώνα του Β’ Ομίλου για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Επόμενος αγώνας για τον Β’ Όμιλο την Κυριακή στις 18:00 όταν η Πάφος θα αναμετρηθεί με τη Νέα Σαλαμίνα. Η 6η αγωνιστική ολοκληρώνεται τη Δευτέρα, στις 19:00, με τον αγώνα Αλκή – Ερμή.

Στο σημερινό αγώνα το σκορ άνοιξε στο 4’ ο Ναρ, ακολούθησε στο 13’ και το 43’ δύο γκολ του Λουίς Κάρλος, έπειτα γκολ του Σαντίκ στο 60’ και ένα τελευταίο από τον Λουίς Κάρλος στο 65’.

Πηγή: ΚΥΠΕ

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Αναζήτηση στη "Φ"

Oι εκδόσεις «Διαδρομές» διευκρινίζουν ότι από σήμερα θα κινούνται νομικά εναντίον οποιουδήποτε μέσου ηλεκτρονικού ή εντύπου και οποιασδήποτε ιστοσελίδας, συμπεριλαμβανομένου των blog, που αναμεταδίδει ή ανακατασκευάζει ειδήσεις μας χωρίς να αναφέρει την πηγή τους. Το φαινόμενο της καταλήστευσης των ειδήσεων και της απαξίωσης της κοπιαστικής εργασίας των συντακτών προς ίδιον όφελος, πρέπει να εκλείψει και να διασφαλίσουμε την πνευματική εργασία των δημοσιογράφων μας.