• Επικαιρότητα
  • Σπορ
  • Στην κορυφή του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου επέστρεψε ο Απόλλωνας

Στην κορυφή του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου επέστρεψε ο Απόλλωνας

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί της Ανόρθωσης με 2 – 1 πέτυχε απόψε ο Απόλλωνας, η οποία τον οδηγεί στην πρώτη θέση του Α΄ ομίλου των play-off του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου, ισοβαθμώντας με τον ΑΠΟΕΛ.

Απόλλωνας και ΑΠΟΕΛ ισοβαθμούν με 67 βαθμούς αλλά η ομάδα της Λεμεσού βρίσκεται στην 1η θέση λόγω καλύτερης διαφορών τερμάτων στους αγώνες της με τον ΑΠΟΕΛ.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο 1 – 1. Ο Απόλλωνας προηγήθηκε στο 27΄ με πλασέ του Παπουλή για να ισοφαρίσει η Ανόρθωση στο 5’ των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με κεφαλιά του Ντούρις.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλωνας πήρε εκ νέου το προβάδισμα με γκολ και πάλι του Παπουλή στο 69΄, σκορ με το οποίο έληξε και το παιχνίδι.

Στο 0-0 έμειναν ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ

Στην ισοπαλία 0 – 0 έμειναν ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ σε απογευματινό αγώνα για την δεύτερη αγωνιστική του Α΄ ομίλου των play-off του παγκυπρίου πρωταθλήματος ποδοσφαίρου.

Με την ισοπαλία, αυτή ο πρωτοπόρος ΑΠΟΕΛ έφθασε στους 67 βαθμούς, αυξάνοντας σε τρεις βαθμούς την διαφορά του από τον δεύτερο στην βαθμολογία Απόλλωνα, ο οποίος αγωνίζεται απόψε με την Ανόρθωση στο Αντώνης Παπαδόπουλος.

Η ΑΕΚ έφθασε τους 55 βαθμούς και παρέμεινε μόνη στην 4η θέση της βαθμολογίας.