• Σπορ
  • Νίκησε την ΑΕΛ, παρέμεινε πρώτος ο Απόλλων, Ανόρθωση - ΑΕΚ 1-1

Forum Athletic Dept

Νίκησε την ΑΕΛ, παρέμεινε πρώτος ο Απόλλων, Ανόρθωση - ΑΕΚ 1-1

Με 0- 2 υπέρ του Απόλλωνα έληξε ο αγώνας με την ΑΕΛ στο Τσίρειο, στο πλαίσιο τηςς 6ης αγωνιστικής της Β` φάσης του Παγκύπριου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου στον Α` όμιλο.

Τα γκολ έβαλαν για τον Απόλλωνα στο 57’ ο Φώτης Παπουλλής και στο 76’ Ο Χέκτορ Γιούστερ.

Με ισοπαλία 1-1 έληξε ο αγώνας Ανόρθωσης - ΑΕΚ

Ισόπαλος έληξε ο αγώνας Ανόρθωσης - ΑΕΚ με 1-1, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Β` φάσης του Παγκύπριου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου στον Α` όμιλο.

Σύμφωνα με την ΚΟΠ Ανόρθωση και ΑΕΚ εξήλθαν ισόπαλοι 1-1 και μεταξύ τους διαφορά των τριών βαθμών παρέμεινε, με την Ανόρθωση να είναι στους 65 και η ΑΕΚ στουε 62'.

Ο Μόισοφ άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και ο Ντούρις ισοφάρισε σε 1-1 στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου.

Μεγάλη νίκη για Δόξα έναντι του Ολυμπιακού με 5 – 0

Μεγάλη νίκη 5-0 πέτυχε η Δόξα Κατωκοπιάς έναντι του Ολυμπιακού στον αγώνα του Β’ Ομίλου για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Επόμενος αγώνας για τον Β’ Όμιλο την Κυριακή στις 18:00 όταν η Πάφος θα αναμετρηθεί με τη Νέα Σαλαμίνα. Η 6η αγωνιστική ολοκληρώνεται τη Δευτέρα, στις 19:00, με τον αγώνα Αλκή – Ερμή.

Στο σημερινό αγώνα το σκορ άνοιξε στο 4’ ο Ναρ, ακολούθησε στο 13’ και το 43’ δύο γκολ του Λουίς Κάρλος, έπειτα γκολ του Σαντίκ στο 60’ και ένα τελευταίο από τον Λουίς Κάρλος στο 65’.