Skip to main content
Το ΑΠΟΕΛ ηττήθηκε στο ΓΣΠ 2-1 από την Καραμπάκ για τα προκριματικά του Champions League

Δύσκολα έγιναν τα πράγματα για το ΑΠΟΕΛ για πρόκριση στον τέταρτο προκριματικό γύρο του Champions League μετά την ήττα που γνώρισε απόψε στο ΓΣΠ με 2 – 1 από την Καραμπάκ του Αζερμπαϊτζάν.

Το ΑΠΟΕΛ ήταν πολύ καλύτερο στο πρώτο μέρος χωρίς, ωστόσο, να καταφέρει να πετύχει γκολ. Στο δεύτερο μέρος η Καραμπάκ προηγήθηκε στο 54΄με τον Εμέρλι και διπλασίασε τα τέρματα της στο 69΄ με τον Γκεγέ.

Το ΑΠΟΕΛ μείωσε στο 5ο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μερκί.

Ο επαναληπτικός αγώνας θα διεξαχθεί την Τρίτη, 13 Αυγούστου.

Σε ισοπαλία 2 – 2 υποχρεώθηκε ο ΠΑΟΚ από τον Άγιαξ στον 3ο προκριματικό του Champions League

Σε ισοπαλία 2 – 2 υποχρεώθηκε απόψε ο ΠΑΟΚ στο γήπεδο της Τούμπας από τον Άγιαξ στον πρώτο αγώνα για τον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League.

Ο Άγιαξ προηγήθηκε στο 10΄με τον Ζιγιές για να ισοφαρίσει στο 32΄ο Άκπομ για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος ήταν πολύ καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο από τον αντίπαλο του.

Αποτέλεσμα αυτής της καλής εικόνας του ΠΑΟΚ ήταν να προηγηθεί 2 – 1 πριν το τέλος του ημιχρόνου με τον Μάτος στο 39΄.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ δεν ήταν καλός με αποτέλεσμα ο Άγιαξ να ισοφαρίσει στο 57΄ με τον Χούντελαρ και να χάσει αρκετές ευκαιρίες να φύγει με τη νίκη από την Τούμπα.

Ο επαναληπτικός αγώνας στην Ολλανδία θα γίνει στις 13 Αυγούστου.