Επικράτησε του ΟΦΗ με 1-0 ο Απόλλωνας και προκρίθηκε στον επόμενο γύρο του Europa League

Επικράτησε του ΟΦΗ με 1-0 ο Απόλλωνας και προκρίθηκε στον επόμενο γύρο του Europa League

O Απόλλωνας πέρασε απόψε στον 3ο προκριματικό γύρου του Εuropa Leauge αφού επικράτησε του ΟΦΗ στην Κρήτη με 1-0 με γκολ του Σαλαϊ στο 50ο λεπτό.

Την ερχόμενη βδομάδα ο Απόλλωνας θα αγωνιστεί με την Λεχ Πόζναν στο ΓΣΠ.

Τα αποτελέσματα του Β` προκριματικού γύρου του Europa League έχουν ως εξής:

Προγκρές (Λουξεμβούργο) - Βίλεμ (Ολλανδία) 0-5

Χάμαρμπι (Σουηδία) - Λεχ Πόζναν (Πολωνία) 0-3

B36 Τόρσχαβν (Νησιά Φαρόε) - TNS (Ουαλία) 5-4 πεν. (κ.αγ. 1-1, παρ. 2-2)

Ίντερ Εσκάλντες (Ανδόρα) - Ντάνταλκ (Ιρλανδία) 0-1

Κουόπιο (Φινλανδία) - Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία) 4-3 πεν. (κ.αγ. 0-0, παρ. 1-1)

Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία) - Φλοριάνα (Μάλτα) 0-1

Ρίγα (Λετονία) - Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο) Αναβλήθηκε (θα διεξαχθεί στις 18/09)

Τζουργκάρντεν (Σουηδία) - Γιουρόπα (Γιβραλτάρ) 2-1

Φλόρα Ταλίν (Εσθονία) - KR Ρέικιαβικ (Ισλανδία) 2-1

Σίλεκς (Βόρεια Μακεδονία) - Ντρίτα (Κόσοβο) 0-2

Αστάνα (Καζακστάν) - Μπούντουτσνοστ Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο) 0-1

Αραράτ-Αρμένια (Αρμενία) - Φόλα Ες (Λουξεμβούργο) 4-3 παρ. (κ.αγ. 3-3)

Κόνας Κουέι Νόμαντς (Ουαλία) - Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία) 0-1

Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ) - Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν) 2-1

Μπάτσκα Τόπολα (Σερβία) - Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία) 4-5 πεν. (κ.αγ. 4-4, παρ. 6-6)

Σφιντούλ Γκεόργκε Σουρουτσένι (Μολδαβία) - Παρτιζάν (Σερβία) 0-1 παρ. (κ.αγ. 0-0)

Λοκομοτίβ Πλόβντιβ (Βουλγαρία) - Τότεναμ (Αγγλία) 1-2

Χόνβεντ (Ουγγαρία) - Μάλμε (Σουηδία) 0-2

Λίνκολν Ρεντ Ιμπς (Γιβραλτάρ) - Ρέιντζερς (Σκωτία) 0-5

Ρένοβα (Βόρεια Μακεδονία) - Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία) 0-1

Ντουναΐσκα Στρέντα (Σλοβακία) - Γιάμπλονετς (Τσεχία) 5-3 παρ. (κ.αγ. 3-3)

Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) - Μίλαν (Ιταλία) 0-2

Καϊσάρ Κιζιλόρντα (Καζακστάν) - ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) 1-4

Λοκομοτίβ Τιφλίδας (Γεωργία) - Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία) 2-1

Κοουλρέιν (Βόρεια Ιρλανδία) - Μάδεργουελ (Σκωτία) 2-5 πεν. (κ.αγ. 2-2, παρ. 2-2)

Τέουτα (Αλβανία) - Γρανάδα (Ισπανία) 0-4

Βίκινγκ (Νορβηγία) - Αμπερντίν (Σκωτία) 0-2

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) - ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Λευκορωσία) 2-0

Λάτσι (Αλβανία) - Χάποελ Μπέερ Σεβά (Ισραήλ) 1-2

Βέντσπιλς (Λετονία) - Ρόζενμποργκ (Νορβηγία) 1-5

Σερβέτ (Ελβετία) - Ρεμς (Γαλλία) 0-1

Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία) - Ζρίνσκι (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) 2-3 παρ. (κ.αγ. 2-2)

Πιάστ Γκλίβιτσε (Πολωνία) - Χάρτμπεργκ (Αυστρία) 3-2

Χιμπέρνιανς (Μάλτα) - Φεχέρβαρ (Ουγγαρία) 0-1

Μούρα (Σλοβενία) - Άαρχους (Δανία) 3-0

Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) - Γαλατασαράι (Τουρκία) 1-3

Γκέτεμποργκ (Σουηδία) - Κοπεγχάγη (Δανία) 1-2

ΟΦΗ (ΕΛΛΑΔΑ) - Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος) 0-1

Σταντάρ Λιέγης (Βέλγιο) - Μπάλα (Ουαλία) 2-0

Μποτοσάνι (Ρουμανία) - Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία) 0-1

Άρης (ΕΛΛΑΔΑ) - Κόλος Κοβαλίβκα (Ουκρανία) 1-2

Ριτεριάι (Λιθουανία) - Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία) 1-5

Μπόρατς Μπάνια Λούκα (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) - Ρίο Άβε (Πορτογαλία) 0-2

Κουκές (Αλβανία) - Βόλφσμπουργκ (Γερμανία) 0-4

Όσιγεκ (Κροατία) - Βασιλεία (Ελβετία) 1-2

Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία) - Ζαλγκίρις Βίλνιους (Λιθουανία) 3-1

Πηγή: ΚΥΠΕ




Αναζήτηση