Europa League: Μεγάλα και εντυπωσιακά σκορ στην πρεμιέρα των ομίλων, όλα τα αποτελέσματα και βαθμολογίες

Europa League: Μεγάλα και εντυπωσιακά σκορ στην πρεμιέρα των ομίλων, όλα τα αποτελέσματα και βαθμολογίες

Το επιβλητικό 6-2 της Λεβερκούζεν επί της Νις, η εκτός έδρας νίκη της Αλκμααρ στο "Σαν Πάολο" επί της Ρόμα, η εκτός έδρας νίκη της Μίλαν επί της Σέλτικ στο ντέρμπι του ομίλου, "σημάδεψαν" την πρεμιέρα των ομίλων του Europa League.

Από πλευράς κυπριακού και ελληνικού ενδιαφέροντος, πολύτιμη είναι η ισοπαλία που πήρε η Ομόνοια επί του ΠΑΟΚ στην Τούμπα, ενώ η ΑΕΚ ηττήθηκε με 3-0 από την Μπράγκα εκτός έδρας.

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής στους ομίλους του Europa League έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος
ΤΣΣΚΑ Σόφιας-Κλουζ 0-2
Γιουνγκ Μπόϊς-Ρόμα 1-2

Βαθμολογία (σε 1 αγ.)
Κλουζ 3
Ρόμα 3
Γιουνγκ Μπόις 0
ΤΣΣΚΑ Σόφιας 0

2ος Όμιλος
Νταντάλκ-Μόλντε 1-2
Ραπίντ Βιένης-Αρσεναλ 1-2

Βαθμολογία (σε 1αγ.)
Άρσεναλ 3
Μόλντε 3
Ντανταλκ 0
Ραπίντ Βιένης 0

3ος Όμιλος
Λεβερκούζεν-Νις 6-2
Χάποελ Μπερ Σεβά-Σλάβια Πράγας 3-1

Βαθμολογία (σε 1 αγ.)
Λεβερκούζεν 3
Χάποελ Μπερ Σέβα 3
Σλάβια Πράγας 0
Νις 0

4ος Όμιλος
Σταντάρ Λιέγης-Ρέϊντζερς 0-2
Λεχ Πόζναν-Μπενφίκα 2-4

Βαθμολογία (σε 1αγ.)
Μπενφίκα 3
Ρέιντζερς 3
Σταντάρ Λιέγης 0
Λεχ Πόζναν 0

5ος Όμιλος
ΠΑΟΚ-Ομόνοια 1-1
Αϊντχόφεν-Γρανάδα 1-2

Βαθμολογία (σε 1αγ.)
Γρανάδα 3
Ομόνοια 1
ΠΑΟΚ 1
Αϊντχόφεν 0

6ος Όμιλος
Νάπολι-Αλκμααρ 0-1
Ριέκα-Σοσιεδάδ 0-1

Βαθμολογία (σε 1 αγ.)
Σοσιεδάδ 3
Αλκμααρ 3
Νάπολι 0
Ριέκα 0

7ος Όμιλος
Μπράγκα-ΑΕΚ 3-0
Λέστερ-Ζόρια 3-0

Βαθμολογία (σε 1αγ.)
Λέστερ 3
Μπράγκα 3
ΑΕΚ 0
Ζόρια 0

8ος Όμιλος
Σπάρτα Πράγας-Λιλ 1-4
Σέλτικ-Μίλαν 1-3

Βαθμολογία (σε 1αγ.)
Λιλ 3
Μίλαν 3
Σέλτικ 0
Σπάρτα Πρ. 0

9ος Όμιλος
Μακάμπι Τελ Αβίβ-Καραμπάχ 1-0
Βιγιαρεάλ-Σιβασπόρ 5-3

Βαθμολογία (σε 1αγ.)
Βιγιαρεάλ 3
Μακάμπι Τελ Αβίβ 3
Καραμπάχ 0
Σίβασπορ 0

10ος Όμιλος
Τότεναμ-ΛΑΣΚ Λιντς 3-0
Λουντογκόρετς-Αντβέρπ 1-2

Βαθμολογία (σε 1αγ.)
Τότεναμ 3
Αντβέρπ 3
Λουντογκόρετς 0
ΛΑΣΚ Λιντς 0

11ος Όμιλος
Βόλφσμπεργκ-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 1-1
Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Φέγενορντ 0-0

Βαθμολογία (σε 1αγ.)
ΤΣΣΚΑ Μόσχας 1
Βόλφσμπεργκερ 1
Ντιναμό Ζάγκρεμπ 1
Φέγενορντ 1

12ος Όμιλος
Λίμπερετς-Γάνδη 1-0
Χοφενχάιμ-Ερυθρός Αστέρας 2-0

Βαθμολογία (σε 1 αγ.)
Χοφενχάιμ 3
Λίμπερετς 3
Γάνδη 0
Ερυθρός Αστέρας 0

Πηγή: ΚΥΠΕ




Αναζήτηση