Νίκη 4-0 της ΑΕΛ επί της Πάφου στο Τσίρειο

Η ΑΕΛ νίκησε τη Δευτέρα το βράδυ με 4-0, στο Τσίρειο στάδιο, την Πάφος FC, σε αγώνα για τη δεύτερη αγωνιστική του Πρωταθλήματος ποδοσφαίρου ανδρών Α` κατηγορίας.

Το σκορ άνοιξε ο Τσέποβιτς στο 8ο λεπτό. Έπειτα από σέντρα του Μεντόγεβιτς, ο Σέρβος με υπέροχο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ο Τσέποβιτς πέτυχε και το δεύτερο γκολ στο 37ο λεπτό. Ύστερα από σέντρα, ο Πελε κατέβασε την μπάλα και ο Σέρβος με νέο σουτ έστειλε ξανά την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 49ο λεπτό έγινε το 3-0 όταν ο Έουλερ πλάσαρε από κοντά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Μαζάν και Τσέποβιτς έκαναν το ένα-δύο, ο πρώτος σέντραρε και ο Έουλερ έγραψε το όνομά του στους σκόρερ του παιχνιδιού.

Το 4-0 διαμορφώθηκε με γκολ στο 76ο λεπτό, όταν ο Έουλερ πήρε πάσα από τον Τσέποβιτς, σέντραρε και ο Μάζουρεκ με κεφαλιά πέτυχε το τέταρτο γκολ.

Με ήττα, 1 - 0 από τον Ολυμπιακό, η παρθενική παρουσία του Αυγουστή στον πάγκο του ΑΠΟΕΛ

Με ήττα σημαδεύτηκε η παρθενική παρουσία του Σωφρόνη Αυγουστή στον πάγκο του ΑΠΟΕΛ, το οποίο ηττήθηκε το βράδυ της Δευτέρας μέσα στο ΓΣΠ από τον Ολυμπιακό με 1 – 0, σε αγώνα για τη δεύτερη αγωνιστική του Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Α΄ Κατηγορίας Cyta.

Το μοναδικό τέρμα που έκρινε και τον αγώνα πέτυχε ο Σάλι με κεφαλιά στο 28΄.

Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα στη σειρά για το ΑΠΟΕΛ, ενώ ο Ολυμπιακός κατάφερε να πάρει τους πρώτους του τρεις βαθμούς μετά την ήττα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος από τον Άρη.