Η Ομόνοια νίκησε με 1-0 τον Απόλλωνα, ΑΕΛ - Ανόρθωση 2-1

Η Ομόνοια επέστρεψε στις νίκες. Με γκολ του Τσέποβιτς στο 16ο λεπτό νίκησε με 1-0 τον Απόλλωνα στο πρώτο, χρονικά, ντέρμπι της Κυριακής για την 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta και πήρε βαθμολογική ανάσα, ανεβαίνοντας στην 6η θέση του πίνακα, με 7 βαθμούς.

Η ομάδα της Λευκωσίας, που έπαιζε στο ΓΣΠ, άνοιξε το σκορ στο 16’ με τον Τσέποβιτς, γκολ το οποίο ήταν αρκετό όπως εξελίχθηκε ο αγώνας, ώστε να δώσει το τρίποντο στο τριφύλλι.

Στο Τσίρειο Στάδιο, η ΑΕΛ νίκησε με 2-1 την Ανόρθωση στο δεύτερο ντέρμπι της Κυριακής.

Στο πρώτο ημίχρονο σημειώθηκαν και τα τρία τέρματα. Η ΑΕΛ σκόραρε με αυτογκόλ του Αραγιούρι (17') και σουτ του Έουλερ (26') και ενώ η Ανόρθωση είχε ισοφαρίσει προσωρινά με τον Ουάρντα (23').

Με τη νίκη της αυτή η ΑΕΛ ανέβηκε στους 10 βαθμούς, αφήνοντας την Ανόρθωση στους 6 (και οι δύο ομάδες έχουν αγώνα λιγότερο).

Πηγή: ΚΥΠΕ, ΚΟΠ