Νίκη με 2 – 1 στο Μακάρειο Στάδιο επί της Δόξας πέτυχε ο Άρης

Νίκη με 2 – 1 στο Μακάρειο Στάδιο επί της Δόξας που τον οδηγεί στην 2η θέση της βαθμολογίας πέτυχε απόψε ο Άρης Λεμεσού, για την 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος ποδοσφαίρου Cyta Α΄ Κατηγορίας.

Αν και η Δόξα προηγήθηκε με 1 – 0 στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Ανάνε στο 7΄, ο Άρης ισοφάρισε στο 86΄ με τον Στεπίνσκι και πήρε τον αγώνα με γκολ του Σικόρσκι στο 89΄.

Το ΑΠΟΕΛ νίκησε στο ΓΣΠ 2 – 1 τον Εθνικό Άχνας

Με γκολ στο 87΄ το ΑΠΟΕΛ νίκησε στο ΓΣΠ 2 – 1 τον Εθνικό Άχνας, σε αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε η 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος ποδοσφαίρου Cyta Α΄ Κατηγορίας.

Το ΑΠΟΕΛ προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με γκολ από κτύπημα φάουλ από τον Γεωργιανό Οκριασβίλι, ενώ ο Εθνικός Άχνας ισοφάρισε στο 81΄ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Μάριου Ηλία.

Το ΑΠΟΕΛ πήρε τη νίκη με γκολ που πέτυχε στο 87΄ ο Ανδρέας Καρώ.