Νίκησε 1-0 την Δόξα και 'έπιασε' κορυφή ο Άρης Λεμεσού

Κορυφή «έπιασε» ο Άρης Λεμεσού μετά την νίκη που πέτυχε το βράδυ της Παρασκευής επί της Δόξας με 1 – 0, σε αγώνα με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της 17ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Α΄ Κατηγορίας.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης που διεξήχθη στο Τσίρειο Στάδιο, πέτυχε στο 27΄ ο Ιωσηφίδης.

Ο Άρης αναρριχήθηκε στην 1η θέση της βαθμολογίας με 33 βαθμούς, έχοντας ένα αγώνα περισσότερο από την 2η ΑΕΚ, που έχει 31 βαθμούς, και τον τρίτο Απόλλωνα που έχει 29 βαθμούς.

Υποχώρησε στην 2η θέση της βαθμολογίας η ΑΕΚ μετά την ισοπαλία 2 - 2 με την ΠΑΕΕΚ

Στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας υποχώρησε η ΑΕΚ μετά την εκτός έδρα ισοπαλία 2 – 2 που υποχρεώθηκε το βράδυ της Παρασκευής από την ΠΑΕΕΚ, στον δεύτερο αγώνα της ημέρας για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Α΄ Κατηγορίας και ενώ στο 90΄ προηγείτο με 2 - 1.

Το σκορ της αναμέτρησης που διεξήχθη στο Μακάρειο Στάδιο, άνοιξε στο 68΄ ο Ροσάλες για την ΑΕΚ και ισοφάρισε με πέναλτι στο 82΄ ο Μπάμπιτς για την ΠΑΕΕΚ. Η ομάδα της Λάρνακας πέτυχε και δεύτερο γκολ επίσης με πέναλτι που κτύπησε εύστοχα ο Τρισκόφσκι στο 90΄, ενώ η ΠΑΕΕΚ κατάφερε να ισοφαρίσει στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων με ακόμη ένα πέναλτι που κτύπησε εύστοχα ο Καπαρτής.